“Нехай людина добро приносить,
Бо світ любові у неї просить…” 🌟💛
За такою темою проведено в читальному залі бібліотеки ВПУ №24 м.Заставна Бібліотечний урок, присвячений Дню Доброти. Головна його мета полягала в тому, щоб акцентувати увагу здобувачів освіти на формування їх особистостей, розуміння людських взаємовідносин, особливо зараз, коли Україна проживає досить складний і суперечливий період. 🇺🇦💬
Молоді будувати майбутнє і яким воно буде — залежить від кожного. Саме тому найбільше тривожить те, що під впливом війни й інших різних негараздів скептицизм, байдужість, пасивність беруть гору, опановуючи, ніби з-під тишка, людським розумом, серцем, душею. 💭💔
Та попри все, варто розуміти, що найвища наука життя — мудрість, а найвища мудрість — бути добрим, хоча бути добрим не завжди вдається. Та варто пам’ятати, що ще з давньоруських часів найвищою цінністю ідентичності українців були милосердя, благодійність, взаємодопомога і Доброта. 🤝💙
Тому, певно, й побутує в народу думка, що перед розумним треба схилити голову, а перед добрим стати на коліна. Бо саме це завжди допомагає людині долати труднощі, переживати негаразди, справлятися із невдачами. 🌱✨
І свідченням цьому є яскраві приклади найскладніших історичних періодів утвердження ідентичності українців як нації й збереження України як вільної й незалежної держави. Минали різні часи, але черствими й байдужими наші люди ніколи не були. 🇺🇦🔥
Мовлено багато про цінності людської доброти, бо людина з добрим серцем, доброю душею — справедлива і відверта по відношенню до себе та оточуючих, не допустить хамства ні в свою адресу, ні в адресу інших. ❤️🩹🕊️
Всі в житті хочуть бути успішними, багатими, здоровими, красивими, та попри все, завжди варто пам’ятати про основне мірило людяності — Доброту, і добиваючись власних чеснот… — ніколи зла нікому не творіть, бо зло вертатися погану звичку має… ✨⚖️
І добрі справи робити треба не задля нагороди, а від щирого серця, бо ж недарма мовиться:
“Зроби добро людині і забудь,
Воно тобі сторицею віддасться,
Бо це єдина й неповторна путь
І до твого і до чужого щастя”. 💖🌈
Власне, таке умовне завершення уроку стало його переходом до презентації виставки лізпейджу у вестибюлі гуртожитку, а далі до виготовлення різних смаколиків для пригощання, якими щедро ділилися здобувачі освіти. 🍰😊
День Доброти в гуртожитку знаменувався читанням поетичних творів, цікавих народних повчань, вишуканими манерами перевірки санітарного стану, пригощаннями власноруч підготовлених солодощів. 📚🍪✨
Долучилися до його проведення, спільно із здобувачами освіти, завідуюча бібліотекою, вихователі, практичний психолог. 👩🏫👨🏫💬
Хочеться мати надію, що мудре слово, порядність у взаємовідносинах, щедрість у допомозі зможуть знайти гарні відгуки в серцях юнаків та дівчат, будуть для кожного з вихованців розшифрованим кодом прояву Людяності, Милосердя, Справедливості і Доброти. 💛🕊️🌟











