Гуртки

 

  • «Святий Миколай іде, за собою веде Різдво» – до новорічно-різдвяних свят;

 

  • «Так ніхто не кохав» – до Дня закоханих;

«Ангели тебе оберігають» – пам’яті Героям Небесної Сотні, воїнам війни на Сході України;

 

  • «Рідне слово на рідній землі» – до Дня поезії;

 

  • «Дня відкритих дверей в училищі» – презентація робітничих професій навчальних груп;

 

 

Із захопленням проводилася підготовка і показ театральних прем’єр за власним сценарієм, вистави «Жебрачка» за повістю І.Бажанського;

 

Уривку «Остання любов Мазепи» за повістю Б.Лепкого «Мотря»;

Власного підготовленого сценарію вистави «Місячна соната війни» (зібрана спогадами учасників АТО, жителів Заставнівщини).

 

Учасники гуртка художнього читання та драми «Дивослово» брали участь в обласних конкурсах і фестивалях, де стали дипломантами, нагороджені почесними грамотами, пам’ятними подарунками та подяками дирекції училища. Серед них:

  • Пазета Микола конкурс читців «Чисті роси»;
  • Дяченко Ольга конкурс читців «Чисті роси»;

  • Півторипавло Володимир конкурс «Буковинські пересмішники»;
  • Гуртківці в номінації театральних колективів обласного фестивалю «Чисті роси».

 

Завдяки участі здобувачів освіти в роботі гуртка у них насичене і цікаве позаурочне життя. Різноманітні форми і методи роботи, вміння заохотити юнаків і дівчат до театралізованої діяльності дає змогу кожному з них випробувати свої можливості у виразному читанні, дає можливість реалізувати індивідуальні здібності, розкрити свої таланти.

Відрадно, що після закінчення навчання вміють виконувати поставлене завдання, можуть застосовувати елементи акторської майстерності, імпровізувати, спілкуватися з публікою, вести себе на сцені.

І що найважливіше, займаючись у «Дивослові» вони навчаються розуміти красу слова і мистецтва, утверджуватимуть культуру поведінки, вміння слухати і вести діалог, відчуватимуть у повсякденному житті радість від пізнання і спілкування з прекрасним.

Про роботу гуртка періодично висвітлюються матеріали на сайті училища та на сторінках газети «Голос краю».

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Гурток декоративно-прикладного мистецтва

«Умілі руки»

Керівник Мулек Марія Василівна

 

Головна мета занять у гуртку “Умілі руки” відводиться розкриттю здібностей учнів , психологічній і практичній підготовці їх до трудової діяльності. Вся робота сприяє вихованню в юнаків та дівчат естетичної культури працелюбності, розширює кругозір, розвиває відчуття високого смаку культури, наочно-образного і логічного мислення, прививає вихованцям любов до народної вишивки, бісероплетіння, сприяє покращенню вибору манери та смаків, вміння вірно обрати свій неповторний стиль декоративно – прикладного оформлення приміщень, побутових виробів,вишивки, власного одягу.

Основні завдання в роботі гуртка “Умілі руки”  полягають у формуванні таких компетентностей:

пізнавальна – ознайомлення з основними поняттями та теоретичними знаннями в різних галузях народної творчості, декоративно-прикладного мистецтва, крою, шиття та ремонту одягу;

практична- оволодівання уміннями та навичками виготовлення виробів у різних

 

техніках, передбачених планом роботи гуртка;

творча – розвиток творчих здібностей, просторової уяви та фантазії;

соціальна – виховання дбайливого, шанобливого ставлення до народних традицій, національної свідомості, формування естетичного смаку; виховання культури праці, дисциплінованості, точності й акуратності; організація змістовного дозвілля, відповідно до здібностей, обдарувань і стану здоров’я.

Планом роботи гуртка протягом навчального року передбачено умовний поділ

на різні напрямки свого спрямування: загальні відомості, народна вишивка, бісероплетіння, писанкарство, виготовлення та ремонт власного одягу й предметів побуту.

При складанні навчального плану, всі зусилля поряд з теоретичним навчанням поєднані з виробленням практичних навичок , проведенням екскурсій, оглядів виставок народної творчості, конкурсів, участі в різноманітних виховних заходах, пропагандою власного вміння й знання продемонструвати свою роботу.

В гуртку «Умілі руки» 18 дівчат. З такою кількістю здобувачів освіти здійснюється індивідуальний підхід, що помітно позначається на ефективності навчання. У робочій кімнаті гуртка є виставка учнівських робіт. Марія Василівна багато років працює в навчальному закладі, має великий досвід, вміє знайти підхід до кожного вихованця і передати свої знання і вміння. Дівчата завжди з радістю йдуть на гурток, із захопленням працюють, своїми роботами радують керівника гуртка, своїх рідних, воїнів АТО, відвідувачів виставок. Гуртківці беруть активну участь у виставках осінніх композицій, виставках декоративно – прикладного мистецтва, в районних та обласних конкурсах. Мають гарні результати. На обласному конкурсі в номінації «Великодній рушник» – І місце. Щороку учні гуртка беруть участь у конкурсах  «Писанкове дерево» та «Галерея мистецтв».

Гуртківці активно приймають участь в училищному житті: допомагають у виготовленні декорацій, оформленні сцени, реквізиту до всіх виховних заходів, які відбуваються в навчальному закладі.

 

 

 

 

 

 

 

 

Для воїнів АТО розфарбовували ялинкові прикраси, писанки, плели патріотичні браслети, виготовляли сувеніри.

В процесі проведення практичних занять це спонукає учнів бути акуратними, сумлінними, терплячими при виконанні поставлених завдань.

Найбільш вагомим важелем в організації всієї діяльності гуртка є виховання в учнів уявного бачення готового виробу. Конструювання найпростіших форм крою сприятиме вихованню в них відчуття смаку модельєрської роботи, а технологія виготовлення деталей , ремонту та догляду за предметами одягу – до бережливого ставлення та естетичного підбору власних аксесуарів вбрання. Учасники гуртка активно долучались до виготовлення сценічних костюмів для театральних постановок гуртка «Дивослово».

 

Знайомство з художнім та декоративним оформленням приміщень, ручна вишивка, оздоблення виробів бісером прививають в гуртківців любов до прекрасного, виховують в них естетичні смаки, цікавість до розширення знань про культуру, побут і традиції українців.

Програма інтегрує знання гуртківців із різних предметів: історії, народознавства, креслення, малювання, трудового навчання. В процесі занять передбачається використання природного матеріалу, описи літератури, кольорових малюнків,фото і відеоматеріалів із зразками давніх і сучасних вишивок, що дасть можливість глибше розвинути художні здібності, фантазію і творче мислення гуртківців.

Для досягнення поставленої мети у виготовленні власних робіт учнів, при підготовці до участі в загально училищних оглядах, конкурсах, фестивалях районного та обласного рівнів, протягом навчального року паралельно з колективними заняттями  проводяться індивідуальні , які передбачені відповідно до Положення про порядок організації індивідуальних та групових занять в процесі організації роботи гуртка.

В кінцевому результаті всі отримані знання стануть для гуртківців справжньою школою їх підготовки до самостійного життя.

Вокальний  гурток

«Юність»

Керівник Глинський Андрій Петрович

У музично–естетичному вихованні важливу роль має вокальне мистецтво.

Головна мета вокального гуртка – навчити здобувачів освіти співати. Спів є природним способом вираження естетичних почуттів, дійовим засобом активного залучення до музики. Із усіх видів виконавського мистецтва він є найдоступнішим видом музичної діяльності, порівняно легко засвоюється, не вимагає значної підготовки. Тому спів здавна розглядався як один із основних засобів музичного виховання.

 

Спів, як виконавський процес розвиває музичні здібності, уміння сприймати, запам’ятовувати і

відтворювати мелодію, виховує слухову увагу, спостережливість, уяву, наполегливість у подоланні

труднощів, дисциплінованість і самостійність, авторські і сценічні здібності. У процесі навчання

співу розвивається не тільки голос, але й вирішуються завдання, пов’язані з формуванням

особистості учня.

 

Музичне мистецтво є джерелом збагачення особистості: це духовний розвиток, формування музичних знань, вмінь, навичок; це мова звуків, рухів, ритму, емоцій, гармонії людини.

Вокальний гурток працює з творчою молоддю навчального закладу.

Серед основних завдань, які ставить гурток, – опанування основних понять і термінів музичної грамоти, розвиток слуху, формування музично-естетичного смаку, виховання громадянської свідомості, національної гідності через виконання кращих творів української музики, глибокого почуття любові до музики, пісні, рідного краю, рідної мови.

Форми проведення занять: групові та індивідуальні. На заняттях гуртківці вчать нові пісні, відпрацьовують чистоту інтонації, техніку володіння вокалом, сценічну майстерність, вміння володіти мікрофоном, дикцію та виразність співу. Важливою формою навчання є участь у фестивалях, конкурсах, концертах. Гуртківці є активними учасниками всіх виховних заходів, які проводяться в навчальному закладі.Серед вихованців є переможці обласних конкурсів, фестивалю «Чисті роси» Артур Коломієць та Ілля Красовський.

Наполеглива праця і бажання бути кращими допомагає учасникам гуртка долати перешкоди, ставати переможцями конкурсів та фестивалів різних рівнів, а найголовніше, отримувати щирі оплески своїх глядачів.

 

Графік роботи гуртків