Вшановуючи минуле,

  будуємо майбутнє.

   

  24 травня 2017 року в приміщенні бібліотеки училища відбувся виховний захід присвячений вшануванню пам’яті жертв сталінських репресій. Захід підготував та провів викладач історії Король Богдан Петрович за участю учнів груп №1, 11, 14, 3, 21.

  Великий терор — найменування періоду в історії СРСР (1937–1938 роки), коли сталінські репресії були різко посилені й доведені до максимуму своєї інтенсивності. Інша поширена назва цього історичного періоду, «Єжо́вщина», пов'язана з тим, що керівником народного комісаріату внутрішніх справ у той час був Микола Іванович Єжов.

  Головна мета сталінського терору:

  1. Прагнення Й. Сталіна зміцнити і захистити свою владу.

  2. Намагання придушити всякі виступи проти радянської влади.

  3. Не допустити формування міцної опозиції режиму.

  4. Ліквідувати прояви українізації.

  5. Знищити прагнення українців до самостійного, національно-державного і культурного життя.

  6. Позбавити українців історичної пам’яті.

  7. Заборонити різні релігійні течії, зруйнувати храми.

  8. Відкинути ті напрямки суспільної, філософської та історичної думки, які виходили за рамки ідеологічних догм. Для виправдання репресій Сталін висунув тезу про загострення класової боротьби під час будівництва соціалізму та наявність в Україні «повзучих» націоналістичних ухилів.

  Учні з увагою переглянули пізнавальну мультимедійну презентацію, прослухали історичний коментар викладача, вірші та історичні свідчення учасників даного процесу, переглянули фільм репортаж Бориса Гривачевського (з проекту «Україна нескорена») – Місце злочину – Сандормох.

  На завершення було обрано слова-настунова українському народу: «Так знищували твій народ. Не забувай! Не пробачай! Не відступай!»

  Leave a Reply