Столяр будівельний, тесляр

  «Столяр будівельний IV розряд;
  Тесляр ІІ розряду»

  Столярна справа споріднена з теслярською, на будівництві в колишні часи ті та інші роботи виконувалися одними і тими ж людьми. Розділення професій столяра і тесляра відбувалося поступово, у міру того як підвищувалися вимоги до якості обробки дерев'яних конструкцій, виробів з дерева. Звичайною сокирою умілі майстри Стародавньої Русі створили прекрасні дерев'яні споруди, меблі і інші предмети ужитку, що до цього дня представляють велику художню і культурну цінність.
  З часом з'являлися нові, досконаліші інструменти для обробки дерева, розширювалося застосування його в будівництві.
  Обробка деревини – одне з найстаровинніших ремесел, яке опанувала людина. Завдяки своїм чудовим властивостям дерево і зараз залишається досить цінним та широко вживаним будівельним матеріалом.
  Результатом роботи столяра є виготовлення, складання та встановлення виробів з деревини: віконних рам, сходових огороджень, меблів, дверей, корпусів легких суден, музичних інструментів та інших предметів домашнього вжитку.


  У наш час більшість столярних виробів виготовляється в заводських умовах за допомогою деревообробних верстатів. Праця столяра значно полегшилася завдяки використанню механізованого та електрифікованого інструменту. Але і зараз під час виконання столярних робіт використовуються такі інструменти, як долото, напилки, викрутки, стамески, кліщі, рубанки, свердла, рулетка, рівень, циркуль.

  Учні, які мають схильність до ручної праці, моделювання і конструювання, полюбляють працювати з деревом, професія столяра стає справою їхнього життя. Професія потребує чіткої координації рухів рук, доброго окоміру, обережності, акуратності під час виконання роботи.
  Столяр будівельний – одна з основних будівельних професій.
  Столяр будівельний повинен вміти:
  • виконувати столярні роботи;
  • обробляти деревину електроінструментом і вручну;
  • виготовляти і встановлювати прості столярні вироби.

  Столяр будівельний повинен знати:
  • основні властивості деревини;
  • способи приготування столярного клею;
  • основні породи та дефекти деревини;
  • правила поводження з електроінструментами;
  • способи виготовлення з’єднань і збирання елементів столярних виробів;
  • способи забивання окремих місць деревини.
  Учні проходять навчання у обладнаній майстерні, яка складається із двох цехів – ручної і механізованої обробки деревини. Майстер виробничого навчання Микола Іванович Семків навчає учнів як правильно працювати і ручним і електрифікованим інструментом, обробляти деревину на механізованих верстатах. Саме наші учні виготовили і поміняли всі двері в кімнатах гуртожитку, в класних приміщеннях навчального корпусу. Зараз виготовляють дерев’яні ліжка до кімнат гуртожитку, які по якості не відрізняються від виробів мебельних фабрик. Вони виготовлені із цільної деревини, яка набагато міцніша, екологічно чистіша, ніж ліжко із деревостружкової плити. Також учні вміють облаштовувати дахи. Всі плоскі дахи нашого навчального комплексу зусиллями наших учнів були перероблені у двоскатні.  Поряд з основною професією Ви оволодієте знаннями «тесляра».
  Ця професія не втратила своєї актуальності і сьогодні. Будівництво не може обійтися без умілих рук, кмітливості і майстерності тесляра.
  Пішли у минуле ті часи, коли основним інструментом тесляра була лише сокира. Технічний прогрес поступово механізував теслярську працю, зробив її більш цікавою і творчою. Сучасний тесляр широко користується електричними і механічними інструментами. Розширення виконавських функцій роблять професію більш привабливою. Поле його діяльності набагато розширилося. Воно включає будівництво житла, виготовлення деталей внутрішнього обладнання та оздоблення, реставрацію старовинних будинків.
  На великому будівництві та в будівельних бригадах, на меблевих фабриках і на маленьких приватних меблевих підприємствах, працюють робітники цих чудових професій. Це одна з небагатьох робітничих професій, яку постійно потребують підприємства України.

  Запрошуємо Вас на навчання до нашого закладу!

  Чекаємо на Вас за адресою: Чернівецька обл.
  Заставнівський р-н, м.Заставна, вул.Бажанського,58;
  тел. 2-11-45.
  Столяр будівельний, тесляр — відео