Перукар

  « Перукар («перукар-модельєр») І класу,
  Манікюрниця ІІІ розряду (І клас) »

  В усі часи люди прагнули бути красивими, і тому професії перукаря та манікюрниці завжди були досить престижними та популярними, такими вони залишаються і нині.
  Про професії цього напрямку знали ще наші стародавні предки. У багатьох літературних творах можна прочитати про послуги цирульників (так раніше називали в Росії перукарів), сотні людей приходили до них, щоб поголитися, постригтися, зробити зачіску та манікюр.

  Тисячоліттями обчислюється історія перукарського мистецтва. З'явилася зачіска ще в далекому первісному суспільстві значно раніше, ніж одяг.
  У далекому минулому, зачіска могла розповісти про соціальне походження, професію та навіть національну приналежності свого власника.
  У кожній епосі з'являлося щось нове в перукарському мистецтві, що відображало уявлення людей про красу.
  У стародавньому Єгипті, Греції і Римі забарвлення, завивка, миття і стрижка волосся виконувалися спеціально навченими рабинями.

  Європа в період середньовіччя вважала гріховним будь-які пошуки в області зачіски. Жінкам доводилося приховувати волосся під накидкою, а чоловікам стригтися «під горщик».
  Перуки стали носити по всій Європі в епоху Бароко, завдяки лисому Генріху III. Перука з довгими локонами була винайдена у Франції на початку XVII століття майстром Ерве.

  У народі кажуть, зробити людину красивою можуть два майстри: один з них кравець, а другий – перукар. І це – правильно. Адже вдало підібрана зачіска може не тільки змінити зовнішній вигляд людини, але й поліпшити її внутрішній стан, зробити її на певний час щасливою. Кожне обличчя – загадка, і перукар щоразу намагається її розгадати, створюючи гармонію між зачіскою, овалом обличчя, розрізом очей та індивідуальним стилем людини.

  Професія « Перукар »належить до професій художнього типу.
  Майстром перукарської справи може стати не кожний, тому що вона вимагає від людини певних індивідуально-психологічних властивостей. Найбільше цей фах пасує людям комунікабельним, для яких спілкування з клієнтом не є обтяжливим, а приносить задоволення.

  Хороший майстер має бути справжнім професіоналом своєї справи, виконувати роль лікаря, який піклується про стан вашого волосся. Кожен перукар має свій стиль і почерк.
  Завдання перукаря — підкреслити вашу природну красу і зробити вас ще кращими. Майстер повинен уважно оцінити ваш зовнішній вигляд: форму обличчя, тип, якість волосся і навіть фігуру. Для хорошого перукаря робочий матеріал — це не лише ваше волосся, але й душа.
  Фахову підготовку з професії «Перукар, манікюрниця» у ВПУ№24, здійснюють майстри в/н:Крупко А.І.,Заквасова А.І.,Фарафонтова М.Г., та викладач спеціальних дисциплін Лазаряк О.Г...

  Всі спеціалісти мають фахову освіту. Матеріальна база підготовки складає навчальний кабінет спецдисциплін укомплектований мультимедійною системою, зразками та моделями зачісок, постижерними виробами, зразками виконання манікюрних робіт, комплектами інструментів, мультимедійними додатками та відео матеріалами з відтворенням технологічної послідовності виконання манікюрних та перукарських робіт.
  Практичні навики учні відпрацьовують у двох виробничих майстернях (перукарської та манікюрної справи) обладнаних 16-ма та 10-ма робочими місцями відповідно до вимог державних стандартів. Практичні навики та вміння учні мають можливість удосконалювати в сучасних перукарських майстернях обладнаних найновішим обладнанням та устаткуванням.


  Співпраця навчального закладу і роботодавця – це перспективний шлях розв’язання багатьох проблем,що виникають у процесі підготовки і працевлаштування молодих робітників. Салон краси «Кортекс»м. Заставна, салон краси «Стиль Х» м. Заставна,перукарня «Ексклюзив» м. Заліщики, перукарня «Арома» м.Вижниця,перукарня «Силует» м. Вашківці, створюють умови для організації практики, короткострокового стажування працівників,ознайомлюють з новими виробничими технологіями педагогів училища, приймають участь у виховних заходах та конкурсах професійної майстерності.


  Саме конкурси професійної майстерності дозволяють показати рівень знань та вмінь, адже професія перукаря схожа на роботу художника який створює на голові справжні шедеври. Учні приймають участь в училищних, міських та обласних конкурсах професійної майстерності. Стало традицією демонструвати свої знання та вміння на творчому звіті професійно-технічних навчальних закладів області.


  Після закінчення училища ви будете знати: будову та властивості шкіри, волосся людини; основи санітарії та гігієни; склад та властивості матеріалів та парфумерно-косметичних засобів для виконання різних видів перукарських робіт; основи професійної етики; технологічну послідовність виконання основних видів перукарських робіт, намалювати їх схеми; правила проти пожежного захисту, охорони праці; інформаційні технології;основи галузевої економіки та правових знань.
  Представники цієї професії завжди затребувані, а у зв’язку з тим, що бажання людей гарно виглядати зростає, попит на них не зменшуватиметься. Заробітна плата у перукарів відрядна і залежить від кількості клієнтів, рівня закладу, в якому вони працюють.
  Поряд з основною професією перукар ви отримаєте професію манікюрниці. Що дає можливість влаштуватися на роботу в різні салони краси, перукарні,відкрити власну справу.

  Запрошуємо Вас на навчання до нашого закладу!

  Чекаємо на Вас за адресою: Чернівецька обл.
  Заставнівський р-н, м.Заставна, вул.Бажанського,58;
  тел. 2-11-45.
  Перукар — відео