Робітник з комплексного обслуговування та ремонту будівель

  « Робітник з комплексного обслуговування;
  та ремонту будівель »

  Горде звання «Будівничий» належить представникам багатьох професій, зокрема це і муляри, штукатури, малярі.
  Професія будівника – це погляд в майбутнє, можливість участі в творчому процесі. Головне – стати майстром своєї справи.
  Історія будівельного мистецтва бере свій початок з найдавніших часів і нерозривно пов’язана з історією розвитку людського суспільства. Перша людина на землі була будівельником: захищаючись від стихійних лих, палаючого сонця, пронизливого вітру, дощу і снігу, на зорі свого існування (близько 2 млн.років тому) первісна людина побудувала хатинку – споруду зі стінами, дахом, входом, а іноді й з каркасом, заклавши принципові елементи будівель майбутнього. Першим вчителем будівничих була природа, яка їх оточувала. Впале через струмок дерево розкривало людям принцип балочного покриття, випадкові лісні завали стали праобразом перших куренів – у майбутньому шатрових і купольних конструкцій.
  Подумайте, чи може сучасна людина обходитися без послуг будівельників? В якій би галузі вона не трудилася, їй неминуче приходиться користуватися результатами їх роботи.
  3а історичними свідченнями навіть у ранніх рабовласницьких державах будівництво житла, храмів і захисних укріплень вже було на досить високому рівні. Так, в одному з папірусів, оригінал якого зберігається в Британському музеї, називаються професії часів Середнього царства Єгипту: писець, городник, гончар, ткач і ... будівельник стін.

  М У Л Я Р

  Муляр, будівельник стін. Вже п’ять тисяч років тому люди вміли обпалювати цеглу, підганяти камені, знали вапняні та інші зв’язуючи матеріали. А деякі споруди, зведені ними, вистояли і до нашого часу.


  Будівлі з каменю поступово розповсюдились майже по всьому світу. Але там, де його не було, при наявності глини ставились цегляні споруди. Зв’язуючими матеріалами при муруванні стін спочатку були бітум і звичайна глина, а значно пізніше почали використовувати вапно.
  Цікаво, що в Америці ще до нашої ери храми, палаци й піраміди також зводились з цегли-сирцю й кам’яних блоків.
  У IX – X століттях на Русі було 25 міст, в XI ст. – 89, а в кінці XII ст. в літописах називаються 224 міста. Хоч у них переважали дерев’яні та глинобитні будинки, але чимало споруд зводилось з каменю й цегли.  Дослідники Софіївського собору, збудованого XI столітті при Ярославі Мудрому, засвідчили високу будівельну майстерність його творців. Зводилась Київська Софія із каменю та оранжево-рожевої плінфи. При муруванні стін ці матеріали чергувались. Розчином служила суміш вапна, піску і товченої випаленої цегли (цегляного борошна), яку називали цем’янкою.
  А сама суть професії муляра, проте, не змінилася з найдавніших часів. Вона зводиться до кладки стін – з цегли чи кам’яних блоків. Способи їх «зв’язування» теж винайшли тисячі років тому. Цемент знали ще в Стародавньому Римі.


  Отже, юний друже, якщо ти хочеш обрати професію муляра, пам’ятай, що вона сьогодні і ще багато років буде однією з найнеобхідніших. Від людей цієї професії залежить дуже багато. Адже без них не було б ні заводів, ні шкіл, ні палаців, ні житлових будинків.
  Виробнича характеристика професії «муляр».
  Мета праці: зведення фундаментів, стін, колон, фабричних труб, печей і камінів, улаштування склепінь, арок, перемичок.
  Основні виробничі операції: мурування стін будинків, мостів, промислових гідротехнічних споруд, печей, кам’яних конструкцій з штучного каменю, установка балконних плит, монтування сходових площадок, роботи з улаштування бутобетон них фундаментів, горизонтальної гідроізоляції фундаменту рулонними матеріалами.


  Предмет праці: стіни, внутрішні перегородки, стелі, фундаменти, колони, гідротехнічні споруди. Постійного місця роботи не має, працює на відкритому повітрі і у приміщенні. Потреба в кадрах постійна. Працює в будівельній організації, домобудівельному комбінаті, ремонтні та житлово-комунальні управління, приватні фірми, індивідуальна діяльність.
  Поряд з професією «муляра», Ви маєте можливість отримати професію «штукатур». Яка являється однією із важливих і цікавих будівельних професій.

  Штукатурні роботи відносяться до великої групи опоряджувальних робіт, а професія штукатура займає особливе і дуже помітне місце серед інших будівельних професій. Виникла ця професія дуже давно. Вже близько 5 тисяч років тому при будівництві будинків застосовували штукатурку з гіпсу. Слово «штукатурка» (stuccatura) – італійського походження (від stucco – гіпс, вапно, алебастр). Це дало вченим підставу припускати, що винайшли штукатурку італійські будівельники.
  На жаль до наших днів дійшло дуже мало документальних даних про цю професію, тому зараз неможливо встановити, якими методами користувалися і які інструменти застосовували штукатури тисячоліття тому.
  Перші приклади використання глиняної штукатурки-обмазки зустрічаються в житлах напівземляночного типу, характерних для степових районів древньої Русі. Для більшої охайності і краси поверхні глиняної штукатурки покривали різноманітними барвистими візерунками. У якості речовин-барвників використовували сажу, червону глину, крейду й інші найпростіші «земляні» фарби, а зв’язувальними речовинами для них служили жир, кістковий мозок, рослинна олія і пізніше вапно. Із часом багато змінилося в професії штукатура, але незмінною залишилася основна мета штукатурних робіт: надати будові кінцевого вигляду, завершивши цілий комплекс опоряджувальних робіт. Адже штукатурка – оздоблювальний шар на поверхнях різноманітних конструкцій і елементів споруд – стін, перекриттів, колон, перегородок, що вирівнює ці поверхні або надає їм певної форми і фактури. Це від штукатурів залежить, щоб стіни і стелі були рівними, без западин і горбів, дверні і віконні косяки дзеркально гладкими, архітектурні деталі геометрично чіткими. Це штукатури готують будинок або споруду під остаточне оздоблення – фарбування або облицювання. І ніяка фарба, припустимо, шпалери не зможуть приховати брак, якщо він допущений штукатуром. Штукатурка має санітарно-гігієнічне, захисно-технічне і архітектурно-декоративне призначення.
  Із впевненістю можна сказати, що всі будівельники з нетерпінням чекають появи на будові штукатурів, тому що їх поява означає швидке завершення будівництва. Кожному зрозуміло, що завершення роботи завжди радує.
  Праця сучасного штукатура значною мірою механізована. Для приготування, транспортування, подачі та нанесення розчину, а також виготовлення мастик для приклеювання листів сухої штукатурки застосовують розчино змішувачі та розчинонасоси, для проціджування розчинів – вібросита, підтримання відповідного температурного режиму – розчино нагрівачі.


  В Україні вже намітилися тенденції до заміни традиційних штукатурних розчинів, мокрих способів штукатурення більш прогресивними матеріалами і технологіями. Йдеться про сухі модифіковані будівельні суміші, високо декоративні покриття, полімер мінеральні й синтетичні штукатурки, а також сухі способи опорядження поверхонь, наприклад застосування гіпсокартонних комплектних систем, високу ефективність яких засвідчує світовий та європейський досвід .
  Штукатур – шанований член гільдії будівничих. Він вміє поважати працю тих, хто працював на об’єкті будівництва до нього, і тих, хто працюватиме після... Тому і до результатів власної праці його ставлення завжди відповідальне. Досягається ж воно завдяки таким морально-діловим чеснотам, як уважність та вміння працювати у колективі...
  Ось така вона, одна із самих давніх, самих романтичних, самих необхідних професій – професія штукатура.
  Опанувавши цю професію Ви будете знати : склад та способи приготування декоративних розчинів, розчинів для штукатурки спеціального призначення та бетонів для торкретування; види та властивості сповільнювачів та прискорювачів тужавлення; властивості розчинів з хімічними домішками (хлористі розчини, розчини з додаванням поташу, хлористого кальцію) та правила користування ними; способи виконання поліпшеної штукатурки; способи промаячування поверхонь; будову розчинонасосів, цемент-гармати та форсунок до них; будову затиральних машин; вимоги до якості штукатурних робіт; способи механізованого нанесення розчинів й торкретування поверхонь;
  уміти: виконувати роботи середньої складності під час обштукатурювання поверхонь та ремонту штукатурки.


  Маляр — одна з найпоширеніших професій в будівництві. Завдання маляра — надати будівлі красивого, нарядного вигляду, нанести шар фарби, що врятує будівлю від руйнування.
  Будівельник цієї професії повинен знати : вимоги до якості матеріалів, що застосовуються під час виконання малярних та шпалерних робіт; вимоги до якості пофарбованих та обклеєних поверхонь; способи приготування фарбувальних сумішей для виконання малярних робіт; будову та правила експлуатації машин, механізмів та механізованого інструменту для малярних робіт (крім агрегатів високого тиску); будова та принцип дії шпалерорізальних машин; будову та правила експлуатації пересувних малярних станцій, розчинонасосів; вимоги до якості матеріалів, що застосовуються під час виконання малярних, шпалерних, штукатурних робіт; вимоги до якості виконання робіт; правила дотримання пожежної та електричної безпеки; правила роботи на підмостках та драбинах; правила дотримання вимог з охорони праці під час виконання робіт на висоті;
  уміти : виконувати роботи середньої складності під час фарбування, обклеювання та ремонту поверхонь.
  Маляр вирушає з будівництва останнім, його робота завершує всю працю колективу будівельників. Він приносить радість людям, що заселяються в нові квартири: це дозволяє йому самому переживати почуття величезного задоволення. Справжній маляр — хороший художник. Мистецтво прикраси житла, громадських будівель завжди було одним з найважливіших видів естетичної діяльності людини.

  Під час навчання в училищі, наші учні навчаються всім азам цієї захоплюючої професії у досвідчених майстрів виробничого навчання Купровської Анни Василівни, Лашти Віктора Євгеновича, молодих майстрів Богдана Анатолійовича Калинюка та Івана Васильовича Кульчика. Адже власними силами виконуємо всі ремонтні роботи в навчальному корпусі і гуртожитку Проходять учні виробничу практику на діючих об’єктах, де працюють в складі робітничих бригад і, відповідно, освоюють нові технології. А за сучасним ринком потреб важко встигнути, тому на уроках виробничого навчання учні виконують і, так звані, «євроремонти», декоративну штукатурку «короїд», фактурні штукатурки.  Саме таким спеціалістом Ви можете стати оволодівши секретами будівельних професій, навчаючись у Вищому професійному училищі № 24 м. Заставна. Підготовка спеціалістів проводиться в навчальних майстернях мулярів, малярів. штукатурів, які оснащені сучасним обладнанням, інструментами.


  Кожен учень має своє робоче місце, на якому він вчиться відпрацьовувати робочі прийоми : мурування стін середньої складності; мурування стін простої складності з одночасним облицюванням; мурування стін полегшених конструкцій; мурування з склоблоків; монтажу збірних елементів та деталей середньої маси; армування цегляних стін та перегородок; нанесення розчину і опорядження обштукатурених поверхонь.
  Практику учні проходять на діючих об’єктах. І саме вони приймали безпосередню участь у опорядженні Палацу культури, Будинку природи, кінотеатру «Мир», палацу урочистих подій, житлових будинків м. Заставна, а також нашого навчального корпусу.
  Щорічно проводяться конкурси професійної майстерності майбутніх будівельників. 2011 року на Всеукраїнському конкурсі фахової майстерності з професії : „ Штукатур „ учень нашого училища Калинюк Богдан Анатолійович посів третє місце.

  Запрошуємо Вас на навчання до нашого закладу!

  Чекаємо на Вас за адресою: Чернівецька обл.
  Заставнівський р-н, м.Заставна, вул.Бажанського,58;
  тел. 2-11-45.

  Робітник з комплексного обслуговування та ремонту будівель — відео