Електрогазозварник

  Електрогазозварник IV розряду;
  Слюсар-ремонтник ІІ розряду;
  Водій автотранспортних засобів категорій «В» і «С»

  Металеві вироби можна з'єднати між собою болтами, заклепками, клеєм, куванням і т. п. Однак одним із самих надійних і довговічних способів кріплення є електрозварювання. Швидкість, економічність і міцність – ось головні переваги електрозварювання, які дозволили йому одержати широке поширення не тільки в промисловості, а й у побуті.


  Дугове електрозварювання винайдене російським інженером М. Н. Бенардосом в 1882 р. Микола Миколайович Бенардос (1842—1905), крім електричного зварювання і паяння металів, винайшов спосіб електролітичного покриття міддю корпусів залізних судів. Н. Н. Бенардос є конструктором комбінованого газоелектричного паяльника. Він вперше застосував електричну дугу для різання металів під водою.
  Варто лише поглянути, скільки довкола нас зварених з металу виробів, щоб зрозуміти, яке значення мають ці фахівці для суспільства. Металоконструкції зварюються найчастіше саме зваркою електродуги або газовою. Це одна з найбільш шанованих технічних спеціальностей. Якщо вилучити їхню роботу з тих місць, де вона зараз знаходиться, то наш світ розлетівся би по швах.
  Люди з цією спеціальністю працюють на будівництві, у комунальних підприємствах, у промисловості і навіть на флоті.
  З’єднувати метал можна навчитися у нашому Вищому професійному училищі № 24 м. Заставна.
  Здобувши цю професію Ви будете вміти: виконувати ручне дугове, плазмове і газове зварювання середньої складності деталей, вузлів, конструкцій і трубопроводів з конструкційних сталей, чавуну, кольорових металів і сплавів і складних деталей, вузлів, конструкцій і трубопроводів з вуглецевих сталей першої-четвертої групи зварюваності у всіх просторових положеннях зварного шва.
  Виконувати ручне, кисневе, плазмове, газове прямолінійне, фігурне різання, різання бензорізальними та газорізальними апаратами на переносних, стаціонарних і плазморізальних машинах, у різних положеннях складних деталей з різних сталей, кольорових металів і сплавів за розміткою. Виконувати киснево-флюсове різання деталей з високохромистих і хромистонікелевих сталей і чавуну.
  Виконувати автоматичне і механізоване зварювання середньої складності та складних апаратів, вузлів, конструкцій, трубопроводів з різних за хімічним складом сталей, чавуну, кольорових металів і сплавів. Виконувати автоматичне зварювання відповідальних, складних будівельних і технологічних конструкцій, які працюють в умовах динамічних навантажень.
  Виконувати ручне електродугове, повітряне стругання складних і відповідальних деталей з різних сталей, чавуну, кольорових металів і сплавів у різних положеннях. Зварювати конструкції з чавуну.


  Наплавляти дефекти складних деталей машин, механізмів, конструкцій і відливок під механічне оброблення та пробний тиск. Виконувати гаряче плавлення складних і відповідальних конструкцій. Читати креслення складних зварних металоконструкцій (з наявністю основних місцевих і додаткових проекцій).
  Знати: будову різної електрозварювальної і газорізальної апаратури, плазмотронів, автоматів та напівавтоматів для механізованого зварювання в середовищі захисних газів і під шаром флюсу, особливості зварювання та електродугового стругання на змінному і постійному струмі; основні закони електротехніки у межах роботи, яку виконує; види дефектів у зварних швах і методи щодо їх запобігання і усунення; основи знань про зварюваність металів; механічні властивості металів, які зварює; принцип підбирання режиму зварювання за приладами; марки і типи електродів; основи знань про методи одержання та зберігання найбільш розповсюджених газів: ацетилену, водню, кисню, пропан-бутану, які використовуються під час газового зварювання; процес газового різання легованої сталі, кольорових металів і сплавів.


  Теоретичні заняття з цієї професії проводить викладач спеціальних дисциплін вищої категорії, викладач-методист Турецька Н.В. Неоніла Вікторівна проводить уроки на високому організаційному та методичному рівнях із застосуванням сучасних педагогічних та виробничих технологій, моделює разом з учнями реальні виробничі ситуації, вчить правильно орієнтуватися у складних ситуаціях, приймати самостійні рішення. Кабінет забезпечений усім необхідним обладнанням, літературою, довідниками, макетами, моделями. До всіх тем навчальної програми розроблені яскраві та повчальні мультимедійні додатки, відеоролики.
  Уроки виробничого навчання проводить досвідчений майстер Скігар І.Ф. Кожен учень оточений батьківською турботою свого наставника, бо майстер в училищі – це в першу чергу вихователь, скульптор дитячих душ.  У виробничій майстерні обладнане окреме робоче місце для кожного учня, яке забезпечене усім необхідним устаткуванням, інструментом, інвентарем. Педагогами постійно проводяться майстер-класи, відкриті уроки, тематичні виховні заходи, конкурси професійної майстерності.
  Поряд з основною професією Ви оволодієте знаннями Слюсаря-ремонтника ІІ розряду.
  А також Водія автотранспортних засобів категорій «В» і «С»

  Запрошуємо Вас на навчання до нашого закладу!

  Чекаємо на Вас за адресою: Чернівецька обл.
  Заставнівський р-н, м.Заставна, вул.Бажанського,58;
  тел. 2-11-45.

  Електрогазозварники — відео