13 листопада у актовому залі училища викладач української моки та літератури .Василик Марина Степанівна, провела виховну годину зустріч з Тілабовою Софією Дмитрівною — членом спілки митців Буковини, самодіяльною поетесою та волонтером, донькою  поета, дослідника села Товтри Заставнівського району — Бугайчука Дмитра Миколайовича.

  Ведучі заходу Марина Василик та Олександр Гоменюк  говорили про те, що для поета мова – це безкорислива, незрадлива любов до своєї Вітчизни, до рідного слова.

  Нам, українцям, справді є чим пишатися, адже наша мова, і в першу чергу мова літературна — унікальна. Незважаючи на всі гоніння та несприятливі історичні умови, вона продовжувала розвиватися, постійно відстоюючи своє право на існування. І тепер саме завдяки рідній мові ми маємо змогу знайомитись із загальнонаціональними цінностями, передавати їх наступним поколінням, збагачувати свій внутрішній світ, розвивати інтелект і кругозір. Ми маємо можливість вільно знайомитись із творами поетів і письменників, які ціною своєї свободи, інколи навіть життя відстоювали право на творчість.

  Софія Дмитрівна розповіла учням про публікації батька у районній газеті щодо «Руської бесіди» та її діяльності у селі Товтри та в Заставнівському районі, презентувала збірки батька та декламувала власні вірші.

  Учениця 28 групи Пастеркевич Богдана, у знак подяк поетесі від всіх учні училища, виконала пісню «Грай музико грай»

  Мова — це серце народу, відображення його внутрішнього світу, його самобутності. Будь-яка міцна, стабільна та незалежна держава має свою мову, адже мова об’єднує народ. Такий народ може заявити про себе на весь голос, що він має свою землю, свою волю, свої мрії та прагнення.

  Мова — краса спілкування,

  Мова — як сонце ясне,

  Мова — то предків надбання,

  Мова — багатство моє.

  Мова — то чиста криниця,

  Де б’є, мов сльоза, джерело,

  Мова — це наша світлиця,

  Вона як добірне зерно.

  Мова — держави перлина,

  Нею завжди дорожіть:

  Без мови немає країни

  — Мову, як матір, любіть!

  Leave a Reply