На виконання листа Департаменту освіти і науки Чернівецької ОДА від 16 листопада 2017 року № 01-31/2894 «Про проведення заходів щодо вшанування Дня Гідності та Свободи та Дня пам’яті жертв голодоморів» у Вищому професійному училищі №24 було проведено цілу низку заходів.

  А сотню вже зустріли небеса…

  Летіли легко, хоч Майдан ридав…

  І з кров’ю перемішана сльоза…

  А батько сина ще не відпускав.

  Україна – країна трагедій і краси, де найбільше люблять волю і найменше її знали, країна гарячої любові до народу і «чорної» зради, довгої, вікової, героїчної боротьби за волю і незалежність. Тому з 20.11.2017 по 25.11.2017р. в нашому училищі було оголошено тиждень пам’яті та скорботи. В ці дні в училищі було проведено цілу низку заходів:

  -         20.11.2017 проведено лінійку – реквієм із вшануванням подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам̕яті Героїв Небесної Сотні;

  —   оформлено в читальному залі бібліотеки  (Тофан М.І. та Гринчук М.І.) виставку літератури.

  — здійснено покладання квітів до пам̕ятника Героїв Небесної Сотні

  —   проведено серед читачів конкурс малюнків до Дня пам’яті жертв голодоморів;

  —   у фойє навчального корпусу  членам гуртка «Умілі руки» (керівник Мулек М.В.) оформлено меморіальний куток до Дня вшанування подвигів учасників Революції Гідності, увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні;

  — в бібліотеці оформлено меморіальний куток пам̕яті жертв Голодомору 1933 року-геноциду Українського народу;

   - 21.11 в читальному залі бібліотеки, спільно з вихователями гуртожитку (Богуцький М.М., Молдован І.Д., Онуфраш Є.Д.) проведено з учнями гуртожитку засідання круглого столу та обговорення теми «Герої Небесної сотні – взірець мужності, патріотизму, любові до рідної землі, боротьби за утвердження людської гідності та Європейського майбутнього України» та організовано перегляд документального фільму «Зима, що нас змінила»;

  — 22.11 в актовій залі гуртожитку учнями гуртка «Художнього читання та драми» (Гринчук М.І.), при співпраці з бібліотекою (Тофан М.І.), керівником гуртка «Умілі руки»( Мулик М.В.) проведено літературно-драматичний виховний захід «Живе в народі пам’ять про ту біль…»,  в процесі якого було оформлено виставку літератури, малюнків,  здійснено перегляд  архівних документів з історії Голодомору, проведено  реквієм – молебень за невинно убієнних жертв геноциду українського народу, запалено свічі пам’яті.

   - проведено виставку учнівських творів, малюнків, плакатів «Вічна  слава і пам'ять  героям»,  «Нас надихають подвиги героїв», «Діти України за мир» (викладачі філологи Василик М.С та Магалевич Г.М.)

  Не маємо права забути, що Герої Небесної Сотні дали нам можливість жити вільно, будувати нову країну, і ми в неоціненому боргу перед ними. Вони загинули, щоб ми жили. І найменше, що ми можемо, — зробити  це забезпечення того, щоб їх жертва не була марною та щоб подібне більше ніколи не повторилося.

  Leave a Reply