24 листопада 2020 року відбулося чергове онлайн-засідання методичної комісії суспільно гуманітарних дисциплін Вищого професійного училища №24 м.Заставна за наступним планом: 

  1. Обговорення результатів І етапу Всеукраїнських предметних олімпіад.
  2. Проведення онлайн-вікторини з нагоди Дня української писемності та мови. (Викладачі гуманітарних дисциплін)
  3. Доповідь викладача української мови та літератури Магалевич Г.М. на тему: «Використання активних форм і методів навчання та виховання з метою професійної підготовки на уроках української мови»
  4. Доповідь викладача української мови та літератури Василик М.С. на тему «Використання практичної спрямованості та міжпредметних зв’язків на уроках української мови та літератури з метою професійної підготовки кваліфікованого робітника»

  Голова методичної комісії, Василик Марина Степенівна, наголосила на відмінені  Всеукраїнські предметні олімпіади з усіх предметів та ознайомила присутніх з наказом Департаменту освіти і науки Чернівецької обласної державної адміністрації.

  УКРАЇНА

  ЧЕРНІВЕЦЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ    

  ДЕПАРТАМЕНТ ОСВІТИ І НАУКИ

  НАКАЗ

   

  05.11.2020                                                                                                          № 354

   

  Про скасування проведення ІІ-ІІІ етапів

  Всеукраїнських учнівських олімпіад

  з навчальних предметів у 2020/2021 н.р.

   

  З урахуванням вимог постанови Головного державного санітарного лікаря від 22.08.2020 №50 «Про затвердження протиепідемічних заходів у закладах освіти на період карантину у зв’язку із поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19) та з метою забезпечення дотриманням законодавства України в частині запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, враховуючи особливості освітнього процесу під час карантину та результати громадського обговорення

   

  НАКАЗУЮ:

  1. Скасувати у 2020/2021 н.р. проведення ІІ-ІІІ етапів Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів через карантин та загрозу розповсюдження COVID-19.
  2. Визнати такими, що втратили чинність:
   • Пункт 1 наказу Департаменту освіти і науки Чернівецької облдержадміністрації від 30.09.2020 №303 «Про проведення І-ІІ етапів Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів у 2020/2021 н.р. серед учнів ЗЗСО, ПТО».
   • Наказ Департаменту освіти і науки Чернівецької облдержадміністрації від 27.10.2020 №344 «Про проведення І-ІІ етапів Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів у 2020/2021 н.р. серед учнів ЗЗСО, ПТО» (із змінами).
  3. Наказ розмістити на інформаційних сайтах Департаменту освіти і науки Чернівецької облдержадміністрації та Інституту післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області.
  4. Контроль за виконанням наказу залишаю за собою.

  Директор Департаменту                                                    Людвига ЦУРКАН

  Далі було обговорено заходи проведені до Дня української писемності та мови інформацію про які вже висвітлено на сайті училища.

  Магалевич Галина Михайлівна розповіла про використання активних форм і методів навчання та виховання з метою професійної підготовки на уроках української мови.

  Викладач ознайомила всіх з активними формами навчання: візуалізована лекція, дискусія, тренінг, гра «Мікрофон», гра «Знайди пару», Мозковий штурм, метод ток-шоу, метод «Снігова куля».

  Василик Марина Степанівна розповіла про використання практичної

  спрямованості та міжпредметних зв’язків на уроках української мови та літератури з метою професійної підготовки кваліфікованого робітника. Викладач наголосила на тому, що для учнів училища особливо важливо провести взаємозв’язок із спецпредметами, тобто з їхньою майбутньою професією.

  Марина Степанівна розповіла,  що на власних уроках української мови та літератури постійно звертається до вправ та завдань, які мають професійну спрямованість і допоможуть учням оволодіти термінологією майбутньої спеціальності. Виконуючи різні види робіт (словникові диктанти, твори-мініатюри на виробничі теми, творчі роботи, диктанти, перекази, складання діалогів на професійну тематику та ін.), в учнів посилюється інтерес до обраної професії.

  Міжпредметні зв'язки є саме тим важливим засобом, який допоможе розкрити учням роль рідної мови в опануванні основ наук (математики, фізики, літератури, історії тощо), зрозуміти функціонування її в різних галузях людських знань.

  До обговорення даної теми долучилися усі присутні. Кожен з викладачів розповів про роль міжпредметних зв’язків на своїх уроках.

           На завершення засідання присутні поговорили про безвідповідальне ставлення добувачів освіти до дистанційного навчання. Кожен член методичної комісії, який є класним керівником, розповів про свої методи роботи з учнями та батьками щодо покращення відвідування дистанційного навчання, бо як писав В.Сухомлинський: «Ми маємо справу з найскладнішим, неоціненним, найдорожчим, що є в житті, — з людиною. Від нас, від нашого вміння, майстерності, мистецтва, мудрості залежить її життя, здоров'я, розум, характер, воля, громадянське й інтелектуальне обличчя, її місце і роль у житті, її щастя»

  Leave a Reply