12 листопада 2020 року відбулося чергове онлайн-засідання методичної комісії класних керівників та вихователів Вищого професійного училища №24 м.Заставна за наступним планом: 

  1. Роль класного керівника у процесі адаптації першокурсників (Доповідає класний керівник групи №27 Волянська Ю.Я.)
  2. Обговорення проведення циклу виховних заходів та бесід, присвячених Міжнародному дню боротьби з ВІЛ СНІДом.
  3. Проблеми професійного виховання учнів (Доповідає класний керівник групи №11 Громко Ю.П. )
  4. Основні чинники суїцидальної поведінки серед підлітків (Доповідає Михайлюк М.М.)
  5. Ознайомлення із Концепцією Державної цільової соціальної програми національно-патріотичного виховання на період до 2025 року
  6. Різне

         Волянська Юлія Ярославівна розповіла про основні аспекти роботи класного керівника із першокурсниками. Визначила особливості такої взаємодії у час дистанційного навчання.

           Було обговорено проведення циклу виховних онлай-заходів у кожній навчальній групі, присвячених Міжнародному дню боротьби з ВІЛ СНІДом, а саме: виховна онлайн-бесіда зі здобувачами освіти, тематичний челендж у соціальних мережах, підготовка учнями презентацій, перегляд тематичних відеороликів.

         Громко Юрій Петрович,  класний керівник групи №11, розповів про проблеми професійного виховання учнів. Серед них – відповідальне ставлення до навчання, свідомий вибір певної професії, формування професійних якостей в учнів із неблагополучних сімей, виховна робота в умовах дистанційного навчання.

          Про основні чинники суїцидальної поведінки серед підлітків доповіла Михайлюк Марія Михайлівна з допомогою підготовленої презентації на тему. Психолог училища закцентувала увагу на причинах, ознаках такої поведінки, а також прокоментувала дії дорослих, в тому числі класного керівника, які можуть допомогти підліткам.

          Голова методичної комісії класних керівників та вихователів Магалевич Галина Михайлівна ознайомила присутніх із Концепцією Державної цільової соціальної програми національно-патріотичного виховання на період до 2025 року. Було обговорено проблему, на розв’язання якої спрямована Програма, причини виникнення проблеми та обґрунтування необхідності її розв’язання програмним методом, шляхи і способи розв’язання проблеми, строк виконання Програми та очікувані результати виконання Програми, визначення її ефективності.

           На завершення засідання соціальний педагог Пазюк Зоряна Михайлівна розповіла про Міжнародний день проти фашизму, расизму і антисемітизму, який відзначають 9 листопада в пам’ять про початок масових єврейських погромів у Німеччині, відомих під назвою «Кришталева ніч». Суспільну байдужість, яка стає причиною численних безкарних злочинів, було обговорено під час виховних онлайн-бесід із здобувачами освіти.

      Отже, класні керівники та представники соціальної служби училища вкотре обмінялися досвідом безперервного проведення виховної роботи, хоч і дистанційно, адже, як зауважив А.Макаренко: «Виховує все: люди, речі, явища, але перш за все та довше за все – люди. З них на першому місці – батьки та педагоги».

  Leave a Reply