15 листопада 2018 року у стіни закладу завітав ХV Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA у Чернівецькій області, головна тема якого цьогоріч мала назву «Рівні рівності» та присвячена суспільним викликам, пов'язаним з поняттям рівності.

  Під час візиту учні мали змогу  переглянути дві короткометражні стрічки та обговорити побачене з координатором проекту – Дмитром Місікевичем та Галиною Добровольською, представником ЧОУНБ ім. М. Івасюка.

  Перша стрічка «Вихідний» (режисер – Жанна Максименко-Довгич) відображала життя людей в одному із південних міст України, в якому мешканці вийшли відзначити важливе державне свято. Старі та нові символи, пошук ідентичності та можливість порозуміння між людьми, які, хоч і живуть на сусідніх вулицях, проте стають все далі й далі одне від одного... «Вихідний» – це портрет міста і, водночас, людей, які в ньому живуть. Це фільм про пошук ідентичності на тлі нової війни й тектонічних змін у країні і, як наслідок, у свідомості людей…

  Друга стрічка «Коли я чую спів птахів» (реж. Тріне Валевік Гобюрг,  Норвегія) розповідала про життя п’ятьох кот-д'івуарських дітей, які змушені були покинути свою країну через війну, що розгорілася після президентських виборів 2010 року. Шість років потому в цьому анімаційному фільмі діти висловлюють свої надії та мрії про майбутнє…

  Тож, обговорюючи фільми, учасники дискусії мали змогу провести паралель між побаченим та реальними подіями сьогодення, зокрема, поспілкуватись з представниками Центральної районної бібліотеки.

  На завершення гостям висловили подяку за культурно-просвітницьку місію заступник з навчально-методичної роботи, Пазюк Зоряна Михайлівна та заступник з виховної роботи, М’якота Марія Василівна, адже подібні заходи сприяють не тільки популяризації й розвитку документального кіно, але й  підвищенню рівня дотримання прав людини в Україні.

  Leave a Reply