«Незнання Закону не звільняє від відповідальності»

             Саме під такою назвою 2 грудня 2020 року у рамках Всеукраїнського тижня права було проведено онлайн-бесіду з елементами тренінгових активностей  із учнями навчальної групи №6 соціальним педагогом закладу Пазюк Зоряною Михайлівною за спільною ініціативою керівників групи, зокрема, класного керівника Турецької Неоніли Вікторівни.

             Метою заходу стало правове виховання учнівської молоді, ідентифікація, усвідомлення та засвоєння понять «права», «закону», «обов’язку», «видів права» у контексті Конституції України, «Закону України про освіту», «Закону України про професійну (професійно-технічну) освіту», «Статуту ВПУ№24 м. Заставна» та інших  нормативно-правових документів, які регламентують різні сфери правовідносин у державі.

           У ході онлайн-бесіди учні активно відповідали на запитання модератора, дефініювали поняття «права» та «Закону», переглядали інформаційні відеоролики про права та обов’язки учнів, розшифровували ребуси. Зокрема, здобувачам освіти було наголошено на статті 53 Конституції України та статті 53 Закону України про освіту щодо виконання обов’язку про здобуття повної загальної середньої освіти, а також на відповідальності батьків щодо здійснення обов’язку про ПЗСО згідно п.3 статті 150 Сімейного кодексу України.

             На завершення онлайн-заходу було підведено підсумки та закцентовано увагу учнів на загальновідомому постулаті, співзвучному із словами С. Леца: «Незнання закону не звільняє від відповідальності.  А ось знання – нерідко звільняє».

    Leave a Reply