Вклоняємося кожному солдату

  За мирні ночі і спокійні сни…

  Хай береже в бою вас Божа Мати

  Заступить від нещастя і війни!..

   

  Напередодні відзначення Дня захисника України 10 жовтня 2018 року в актовому залі Вищого професійного училища №24 м. Заставна відбувся виховний захід на тему: «За Україну, за її волю…», підготовлений керівниками та учнями групи №14.

  14 жовтня в нашій історіїце насамперед християнське свято Покрови Пресвятої Богородиці, яку українські воїни з давніх часів мали за свою покровительку. Ця дата символізує нерозривний зв'язок усіх поколінь захисників України: воїнів Київської Русі, козаків, учасників збройних формувань УНР та ЗУНР, українців, які у складі збройних сил СРСР та партизанських формувань захищали Україну під час Другої світової війни, воїнів  Української повстанської армії та теперішніх захисників України.

  Тому наш захід розпочався з того, що під час звучання пісні Андрія Князя «Вперед, українці, вперед…» учні училища вшанували всіх захисників України, гордо винісши жовто-блакитні та малинові стяги, на яких кровною звитягою написано імена тих, хто заприсягся відстояти незалежність і соборність України у цей нелегкий час.

  У хвилину мовчання присутні схилили голови перед всіма загиблими героями України. Учні групи №14 поклали квіти до пам’ятників захисникам України у нашому місті.

  На заході виступили багато запрошених гостей. Спочатку всі присутні послухали благословення від Віталія Мензака, священника УПЦ КП, і переглянули відео про важкі і тривожні будні наших солдат, які зараз знаходяться на Сході України.

  Василь Арсентійович Стецюк, Голова Спілки ветеранів Афганістану Заставнівського району, згадав загиблих героїв нашого краю і звернувся із настановами до молодого покоління.

  Під час заходу виступив Микола Гаврилович Віконський, голова громадської організації «Об'єднання учасників антитерористичної операції Заставнівського району», який привітав присутніх із Днем захисника України, вшанував світлу пам'ять наших героїв.

  Також на заході були присутні представники громадської організації «Українська націоналістична самооборона» у Чернівецької області.

  У вестибюлі училища вони представили для огляду засоби захисту бійця під час ведення бою, зразки стрілецької та вибухонебезпечної зброї, засоби надання першої медичної допомоги солдатам.

  Кожен бажаючий мав змогу прослухати інструктаж щодо особливостей застосування всіх представлених предметів.

  Присутня на заході Світлана Тарасівна Масловська, голова районної організації «Просвіта», депутат Чернівецької обласної ради, звернулася до педагогічного та учнівського колективу нашого навчального закладу, привітавши всіх із святом Покрови Пресвятої Богородиці, пригадавши вагомий внесок кожного покоління український героїв у складний процес здобуття та збереження нашої державності.

  Протягом заходу учні групи №14 Красовський Ілля, Барабащук Іван та М’якота Іван декламували вірші, присвячені відважним козакам, січовим стрільцям, воїнам УПА та теперішнім захисникам України.

  Учні училища Гаврилецький Ілля, Никирчук Світлана та Зимайло Тетяна зворушливо виконали пісню «Тумани».

  Наприкінці заходу Віктор Олексійович Томак, виконуючий обов’язки директора Вищого професійного училища №24 м. Заставна подякував всім, хто брав участь в організації виховного заходу і привітав гостей, педколектив та учнів закладу із прекрасним та надзвичайно важливим для всіх українців святом – Днем захисника України.

  СЛАВА УКРАЇНСЬКИМ СОЛДАТАМ!

  ДЯКУЄМО ЗА СМІЛИВІСТЬ ТА МУЖНІСТЬ!

  З ВАМИ БОГ І УКРАЇНА!

  СЛАВА ГЕРОЯМ!!!

  Leave a Reply