24 квітня 2014 року в приміщенні бібліотеки Вищого професійного училища №24 м. Заставна було проведено урок-реквієм: «Дзвони Чорнобильські душу тривожать». Ця трагедія, ввійде в історію,  як невигойна рана на тілі України. Надто дорого заплатили і ще заплатимо за Чорнобиль. За кілька днів людство зробило крок з епохи доатомної в епоху незвідану. Метою уроку було донести до учнів героїзм учасників ліквідації наслідків Чорнобильської аварії. Під час проведення уроку згадували і вшановували всіх хто брав участь у ліквідації аварії та будуванні захисної споруди-саркофага, який сховав залишки зруйнованого реактора.

   Це і робітники атомної станції, що залишились працювати після вибуху, і атомники з інших станцій, що прийшли їм на допомогу.

   Це і водії машин, що прийшли на ліквідацію аварії. І льотчики гелікоптерів, з яких у воронку реактора закидали пісок. Це і шахтарі, які під зруйнованим реактором будували фундамент для саркофагу. Це і будівельники, що зводили сам саркофаг. Це й молоді хлопці — солдати нашої армії, яких засилали туди, де не вистачало людських рук.

  Leave a Reply

  • 4 - Загальна кiлькiсть поточних вiдвiдувачiв
   0 - Поточна кiлькiсть зареєстрованих користувачiв
   4 - Поточна кiлькiсть гостей
   0 - Поточна кiлькiсть ботiв
   2019-06-24 - Дата найбільшої кількості вiдвiдувань
   4 - Загальна кiлькiсть користувачiв у день з найбільшою кількiстю вiдвiдувань
   0 - Загальна кiлькiсть зареєстрованих користувачiв у день з найбільшою кількiстю вiдвiдувань
   4 - Загальна кiлькiсть готсей у день з найбільшою кількiстю вiдвiдувань
   0 - Загальна кiлькiсть ботiв у день з найбільшою кількiстю вiдвiдувань