24 квітня 2014 року в приміщенні бібліотеки Вищого професійного училища №24 м. Заставна було проведено урок-реквієм: «Дзвони Чорнобильські душу тривожать». Ця трагедія, ввійде в історію,  як невигойна рана на тілі України. Надто дорого заплатили і ще заплатимо за Чорнобиль. За кілька днів людство зробило крок з епохи доатомної в епоху незвідану. Метою уроку було донести до учнів героїзм учасників ліквідації наслідків Чорнобильської аварії. Під час проведення уроку згадували і вшановували всіх хто брав участь у ліквідації аварії та будуванні захисної споруди-саркофага, який сховав залишки зруйнованого реактора.

     Це і робітники атомної станції, що залишились працювати після вибуху, і атомники з інших станцій, що прийшли їм на допомогу.

     Це і водії машин, що прийшли на ліквідацію аварії. І льотчики гелікоптерів, з яких у воронку реактора закидали пісок. Це і шахтарі, які під зруйнованим реактором будували фундамент для саркофагу. Це і будівельники, що зводили сам саркофаг. Це й молоді хлопці — солдати нашої армії, яких засилали туди, де не вистачало людських рук.

    Leave a Reply