Не плачте, мамо, я іще живий,

  Хоча й лежу із кулею у грудях…

  А наді мною, юним, молодим

  Схилилися в скорботі люди…

  Я не помру, ніколи не помру,

  Мені в віках залишене безсмертя,

  Хоча і вас тепер не обійму

  Та я живу у всенароднім серці…

  Іванна  Дячук

  “Героям Небесної Сотні”

  Методичною комісією викладачів суспільних дисциплін в актовій залі училища проведено урок мужності з нагоди відзначення у 2015 році Дня Гідності та Свободи.

  Метою проведення заходу стало утвердження серед учнівської молоді ідеалів свободи і демократії, збереження та донесення до молодого покоління об’єктивної інформації про доленосні події в Україні початку XXI століття, а також віддання належної шани патріотизму й мужності громадян, які восени 2004 року (Свято Свободи) та у листопаді 2013 року — лютому 2014 року (Революція Гідності) постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору.

  Організатори дійства розповіли присутнім  про витоки святкування, навели хронологію подій від Помаранчевої революції до Революції Гідності та подій, які нині відбуваються у зоні АТО.

  На урок був запрошений учасник Революції Гідності, волонтер Віталій Петрович Петришак, який поділився з учнями своїми спогадами та емоціями  про події недалекого минулого, закликав молодь берегти та примножувати демократичні свободи за які поклала своє життя Небесна сотня.

          Про мужність та героїзм українців, атмосферу, яка панувала на Євромайдані, розповіли вихованцям училища викладачі  Ольга Миколаївна Зварич та Іван Романович Козак

  Для присутніх демонструвались документальні фільми «Євромайдан. Революція Гідності. Повна хронологія», «Небесна сотня. Юні ангели».

  Учасники дійства вшанували пам'ять загиблих у боротьбі за волю України хвилиною мовчання.

  Висновком  уроку було те, що Українські Ангели загинули за правду, гідність, свободу, незалежність, територіальну цілісність своєї держави, і ціною жертовності показали, що наш український дух є незламним, а народ – нескореним. Наш обов’язок про це пам’ятати…

  Leave a Reply