Традиційно 1 вересня відбулася святкова лінійка присвячена Дню знань на яку були запрошені учні, викладачі, батьки, представники громадськості. Поетичними рядками звернулися ведучі Магалевич Галина Михайлівна та Попов Микола Ігорович. Право підняти прапор було надано кращим учням училища Гуменюку Андрію та Зимайло Тетяні. На початку свята також хвилиною мовчання було вшановано тих, хто загинув на Майдані та під час бойових дій в зоні АТО.

  З початком навчального року привітав виконуючий обов’язки директора Ковальницький Петро Миколайович. З особливими словами він звернувся до першокурсників, які тільки влилися у велику, дружню училищну родину.

  З вітальним словом звернулися гості свята: Масловська Світлана Тарасівна – заступник головного редактора районної газети «Голос краю», депутат Чернівецької обласної ради; Борчук Наталія Василівна – мати першокурсника; волонтери Заставнівського району.

  З напутнім, пасторським словом звернувся благочинний Свято миколаївської церкви Протоієрей Отець Дмитро Костащук, привітав першокурсників та учнів ІІ та ІІІ курсів закликав боже благословення та здійснив обряд освячення перед початком навчання.

  Право зачитати клятву першокурсника було надано учениці групи №27 з професії «Кухар, кондитер» Залевській Надії.

  Настала урочиста мить – лунає перший дзвінок, який несуть Гуменюк Андрій, група №14 та Залевська Надія, група №27.

  Урочисте дійство продовжилося в актовому залі училища уроком на тему: «Ми –українці, ми – європейці», який підготували та провели класні керівники навчальних груп №21 та №27 Запаранюк Антоніна Іванівна та Кольба Марія Зіновіївна. Метою уроку було:

  – упорядкувати знання учнів про Батьківщину; формувати уявлення про Україну як незалежну європейську державу зі своєю історією та культурною спадщиною; надати учням знання про Європейський Союз та його символіку, підкреслити приналежність нашої держави до європейської сім’ї народів;

  – розвивати громадянську позицію, причетність до європейських цінностей, пізнавальну активність, логічне мислення;

  – виховувати повагу та гордість до держави, до українського народу, до рідного краю, до національних, духовних, культурних надбань європейських народів, свідомого громадянина України та Європи.

  В ході уроку було використано яскравий відеофільм, мультимедійну презентацію проведено вікторину на тему: «України – моя Батьківщина». Викладачі наголосили на значенні слова патріотизм, Батьківщина.

  Підсумували урок словами: «Ми — європейці настільки, наскільки ми — українці; і лише відчувши себе справжнім українцем, можна збудувати свій український дім за європейськими стандартами. Тому кожен із нас може з гордістю сказати: «Я – європеєць!» Ви — майбутнє України. Тож своїми знаннями, працею, здобутками підносьте її культуру, своїми досягненнями славте її і крокуйте до Європи».

  Leave a Reply