Вибір професії — невід’ємний етап у житті кожного, хто здатен працювати. Рано чи пізно ми всі виходимо на роздоріжжя, щоб серед тисячі шляхів обрати свій, єдиний. Відомий французький мислитель Ф. Ларошфуко говорив: «Ми вступаємо в різні періоди нашого життя, наче немовлята, не маючи за плечима жодного досвіду, хоч би скільки нам було років». Справді, людина набуває досвіду у процесі певної діяльності, але краще це виходить, коли вона має знання (профорієнтаційні). Є безліч тем, за якими можна працювати зі школярами, адже учні мають знати, які є професії, де можна здобути ту чи іншу спеціальність, що для цього потрібно, як займатися тим, що тебе цікавить, приносить радість — адже це одна з найважливіших умов відчуття життєвої повноцінності.

  Якщо людина не знає, до якого порту вона пливе, жоден вітер не буде їй попутним.            (Сенека)

  «Ким ти будеш?». Ще малими на це запитання відповідають, як правило, не задумуючись: льотчиком, артистом, космонавтом, стюардесою, моряком, учителем… Зараз же, коли настає вже -надцять літ, ми відчуваємо, як важко відповісти на таке, здавалося б, просте запитання однозначно.
  І справді, дуже нелегко розібратися у такому великому розмаїтті професій. Причому, ця проблема дедалі ускладнюється. У 1926 році нараховувалося близько 10 тисяч професій, у 1991 — понад 50 тисяч, а нині — більше 100 тисяч. Отже, з цієї великої кількості людських справ треба обрати одну. Та є складність — надто багато шляхів, надто широкі обрії.
  І тут важливо не помилитися — віддати перевагу тій професії, яка найбільше відповідає здібностям, покликанню, знанням, потенціалу.

           От і наше училище вже не один рік співпрацює із Заставнівською школою гімназією (директор  Мартинюк Світлана Василівна). 24 лютого пройшла профорієнтаційна зустріч із девятикласниками та їх класними керівниками, соціальним педагогом та вчителем предмету «Захист Вітчизни» на території нашого навчального закладу. Гостей зустріла викладач спецдисциплін   Турецька Неоніла Вікторівна,   ознайомила із нашою територією, яка нагороджена знаком «Територія зразкового природокористування», її алеями – туєвою, каштановою, горобиновою, калиновою. Увазі учнів було надано перегляд відео кліп про життя училища,

   ознайомлено із професіями, яких навчають тут (на базі неповної середньої освіти) – «Робітник з комплексного ремонту і обслуговування будинків»; «Столяр будівельний , тесляр», «Електрогазозварник, слюсар ремонтник, водій категорії В і С», «Тракторист- машиніст с/г виробництва категорії «А», «В», «С», «Д» слюсар-ремонтник, водій автомобіля категорії «В», «С»; «Слюсар з ремонту автомобілів; водій автомобілів категорії «В», «С», «Перукар модельєр, манікюрник», «Кухар, кондитер» . Гості відвідали майстерні перукарів,

   столярів,

  мулярів,

   малярів, кухарів,

   зварників,

  де мали можливість повправлятися у способах запалювання зварювальної дуги,

  майстерню автослюсарів. Також  наші гості відвідали майстер-клас по влаштуванню стель із гіпсокартону, який проводив майстер виробничого навчання Кортко Михайло Степанович.

   На завершення в.о.директора  училища Ковальницький П.М. підвів підсумок зустрічі, відповів на різні запитання гостей, подякував  директору школі- гімназії Світлані Василівні Мартинюк та супроводжуючим вчителям школи  і запросив учнів до нас на навчання.

  Leave a Reply