25 вересня у Вищому професійному училищі  № 24  відбулась урочиста посвята в студенти. На ній першокурсники промовили клятву та попросили Божого благословення, а потім їх окропили святою водою на добрі починання.

         25  вересня актовий зал Вищого професійного училища № 24 приймав чимало гостей, був наповнений галасом, посмішками, адже саме цього дня відбувалась посвята першокурсників – хвилююче свято не лише для учнів, а й для їх батьків, адже вони проводжають дітей у доросле студентське життя.

         Посвята в студенти символізує прихід нового незвіданого етапу в житті, котрого очікують з неменшим хвилюванням, ніж зарахування до навчального закладу. Але першокурсникам нашого ВПУ № 24 надзвичайно пощастило, адже їм доведеться навчатись в училищі з потужною матеріально-технічною базою та сильним високопрофесійним викладацьким колективом, який свій розум, талант, вміння і, власне, усе життя покладає до ніг української освіти

           Для всіх посвята у студенти першого курсу стала святом. З цієї дати для вступників починається відповідальність за почесне звання «Учень ВПУ № 24» та відлік днів, місяців, років до здійснення мрії – стати кваліфікованим фахівцем, досягти успіху на професійній ниві.

           Святкову атмосферу допомагали створювати надзвичайно талановиті  працівники училища, гості свята – Берегиня м. Заставна (Василик М. С), Пан Юрашкович (Михайлюк В. В), Олександр Попов (Проданик В. В), Гетьман Петро Сагайдачний (Козак І. Р), Іван Федоров – першодрукар (Барабащук С. В), княжна Совиця Заставнівська (Павлюк Л. А), Майстер – золоті руки (Костюк П. О) та ведучі свята Скігар Ю. В. та Сторощук І. В, які розповіли історію  створення нашого  славного містечка  «За Ставами».

        Зі словами привітання для першокурсників звернувся  директор училища – Гула Володимир Ярославович, який побажав першокурсникам успіхів у навчанні, творчих здобутків, мудрості, наснаги та, звичайно, терпіння в нелегкому студентському житті. Та по завершенні навчання у ВПУ № 24 вийти у світ справжніми майстрами обраного фаху.

         «Бажаємо Вам бути у цьому наполегливими та відповідальними. Нових звершень та перемог, невичерпної енергії, щасливої студентської пори!».

        Вітали новоспечених студентів також  гості нашого свята приватний підприємець перукарні «Кортекс» Іванович Ольга Іванівна, яка побажала успіхів у всіх починаннях, ґрунтовних знань, гарних оцінок та цікавого, насиченого студентського життя, а також поділилися власним досвідом роботи та дала першокурсникам цінні поради.

          Не обійшлося й без традиційного обряду – вручення символічного Ключа до знань. Його «Майстер  — золоті руки» вручив першокурсникам.

        Право ж оголосити урочисту клятву студента було надано Поповичу Василю. Студенти першого курсу ВПУ № 24 пообіцяли виховувати в собі працелюбність, цілеспрямованість в досягненні мети, творче ставлення до справи, формувати активну життєву позицію, домагатись єдності слова і діла, виховувати високу професійну майстерність, відрізнятись високою відповідальністю та дисциплінованістю.

         Хвилюючим моментом був Молебен за здоров’я та Божу допомогу у навчанні нашим першокурсникам та усім учням ВПУ № 24, а також обряд посвяти Благочинного Свято Миколаївської церкви  Протоієрея Отця Дмитра Костащука, який у своїй промові побажав їм бути мудрими, добрими, чесними, справедливими, поважати своїх наставників та викладачів.

       Найбільш хвилюючою миттю для кожного студента було вручення посвідчення студента, яке вони отримували, пройшовши через святкову арку, створену із вишитих рушників викладачами та майстрами виробничого навчання, що стало своєрідним початком дорослого студентського життя для наших першокурсників.

        А на завершення посвяти проводилися конкурси, які були цікавими та оригінальними. Звичайно, що переможців нагороджували найдорожчими призами. Але найбільше вразило всіх це не бажання перемогти, а дружба, взаємопідримка та взаємоповага учнів.

         Така подія відбувається лише раз у житті. Тож нехай вона відкриє нову сторінку у житті наших учнів-першокурсників.

           Успіхів у всьому!

  Статтю підготувала викладач спецдисциплін Скігар Юлія.

  Leave a Reply