15 листопада на базі ВПУ №24 м. Заставна за участю керівництва закладу відбулася офіційна зустріч німецької делегації громади Хайденрод із представниками Заставнівської районної ради щодо питань використання джерел альтернативної енергії.

  Гостей привітав в. о. директора училища, В.О. Томак та для презентації діяльності закладу слово було надане заступнику з навчально-методичної роботи, З.М. Пазюк, яка ознайомила присутніх з усіма аспектами навчально-виховної та виробничої роботи закладу на німецькій мові, що власне, було надзвичайно приємно для учасників делегації.

  В рамках зустрічі за участю представників органів місцевого самоврядування, голів об’єднаних територіальних громад Заставнівщини, обговорювались реалії сьогодення щодо енергопостачання та енергоресурсів, а також перспективи впровадження зеленої енергетики.

  Своїм досвідом охоче ділилися представники німецької громади на чолі з бургомістром, Фолькером Діфенбахом, який зазначив, що для будівництва вітрових електростанцій для громади чисельністю 800 тис. жителів було витрачено 54 млн. євро. За його словами, ці витрати повністю окуплять себе через 15 років, однак після цього щорічний прибуток від вітрової енергетики сягатиме приблизно 150 млн. євро. Ще однією із переваг альтернативної енергетики німецькі представники вбачають у захищеному довкіллі та в поступовому здешевленні цін для побутових споживачів.

  «Зелена енергетика – це виклик сьогодення» — зазначив В.В. Гищук, голова ГО «Альтернатива є». На сьогоднішній день на Буковині тільки 244 родини інвестували кошти в альтернативну енергетику. На його думку, інвестуванню подібних проектів іноземцями перешкоджає факт корумпованості країни.

  Загалом, у грудні цього року планується підписання договору між громадами-партнерами у рамках проекту «Партнерство з містами України».

  На завершення головою районної ради, С.І. Капіцьким було підведено підсумки та висловлено сподівання на активну майбутню співпрацю з партнерами, а учасниками круглого столу — висловлювлено подяку адміністрації закладу за теплий прийом та активну участь у заході.

  Leave a Reply