20 листопада 2013 р. у приміщенні читального залу бібліотеки ВПУ-24 м. Заставна відбулося засідання фізичного гуртка «Юний фізик», присвяченого 160-річчю від дня народження великого вченого Миколи Івановича Кибальчича, «Геній космічної науки». Засідання проводилося у формі усного журналу.

         Учні підготували цікаві повідомлення про життя великого вченого, його внесок у розвиток вітчизняної науки, прорив у тодішніх уявленнях про освоєння космічних просторів. Цікаво те, що сторінки журналу були оформлені мультимедійними презентаціями, віршованими рядками українських класиків, історичними довідками про нелегку і трагічну долю українського генія.

         У підготовці даного заходу Марія Зіновіївна поєднала історію і сьогодення, минуле і сучасність. Присутні мали можливість побувати і на батьківщині Кибальчича, і в холодному казематі, і стати свідками останніх хвилин його життя.

         Учні, присутні на заході, зрозуміли, що генії народжуються і гаснуть як зорі, але їх приклад спонукає до дії цілі покоління, рухає життя уперед, до нових звершень.

    Leave a Reply