Досвід  людства свідчить,що могутність країни створюють робітничі руки, а не мечі воїнів. ХХІ століття – ера принципово нових знань та способів виробництва. Тому з 24 листопада по 28 листопада в училищі проводився тиждень професійної майстерності методичною комісією будівельного циклу. Мета проведення декади – це підвищення престижу будівельних професій, подальший професійний розвиток учнів, як майбутніх майстрів своєї справи  та розвиток творчих  здібностей учнів. Формат декади «Вчитися легко, коли вчитися цікаво»  .

   В рамках декади 24 листопада була проведена виставка інформаційних газет будівельних професій. У виставці прийняли участь групи столярів №5, робітників комплексного ремонту і обслуговування будівель група №6, електрогазозварників група №14.

           25 листопада  у групі електрогазозварників № 33, майстер виробничого навчання Лашта Віктор Євгенович, було проведено конкурс професійної майстерності. Учні при допомозі електродугового зварювання виготовляли ємність із пластин, яку потім перевіряли на герметичність.


  26 листопада в училищі проводилося свято столярної майстерності . Викладачем Турецькою Неонілою Вікторівною було проведено інтерактивний урок теоретичного навчання по темі: «Виготовлення табурета». На уроці було використано різні форми і методи роботи з учнями –це і «Стоп-кадр», і «мікрофон», і робота з робочими зошитами, інструкційними картками. Весь урок проходив під епіграфом « Ремесло на плечах не висить, хліба не просить, а хліб дає» у вигляді подорожі технічним експресом із зупинкою на станціях «Пригадайка», «Історична», «Пізнавальна» і «Уважна».

  Продовження вивчення теми « Виготовлення табурета » пройшло на уроці виробничого навчання у майстра Кортко Михайла Степановича, на якому учні закріпили комплекс знань та умінь з технології виготовлення та збирання табурета, продовжили формувати навички користування кресленням та розмітковим інструментом, послідовно виконували операції згідно технологічної картки, вміло контролювали якість виконаних робіт.


  Завершилося свято столярів інтелектуально-розважальною грою «Ми знавці своєї справи». У грі приймали участь дві команди: команда групи столярів «Колючка» і команда групи робітників комплексного ремонту і обслуговування будівель «Кросворд».В процесі гри відбувалися наступні конкурси : конкурс -  вікторина; конкурс – дешифратор, на якому із заданих букв, необхідно було скласти якомога більше слів, що означають породу деревини. На третьому конкурсі, на кожного  учасника прикріплювалася  буква спереду і буква ззаду, командам по черзі давалося запитання, хто швидше складе слово-відповідь. Четвертий конкурс-практичний – виграла та команда, учасники якої з меншої кількості ударів молотком забили цвях в брусок; і п’ятий, останній конкурс-яка команда назве більше столярних інструментів. Виграла команда столярів – «колючка». В перерві між конкурсами – проходила гра з глядачами.


  Впродовж всього  дня можна було оглянути виставку технічної творчості

  Завершальним етапом проведення тижня професійної майстерності будівельників був майстер клас по нанесенню рідких шпалер     , який проводила майстер виробничого навчання Купровська Анна Василівна. Майстер –клас проводився  разом з учнем групи №6 Яровим Назаром, який розповів присутнім про переваги і недоліки використання рідких шпалер, а також разом з майстром показав технологію нанесення нового виду шпалер. Всі бажаючі мали можливість спробувати себе  в нанесенні рідких шпалер


  І як підсумок проведення тижня професійної майстерності, було проведено підсумкове засідання методичної комісії.

  Голова методичної комісії     Турецька Неоніла Вікторівна

  Leave a Reply