12 лютого 2020  в приміщення актового залу Вищого професійного училища  №  24 м. Заставна  здобувачами освіти навчальної групи № 11 проведено виховний захід на тему «Афганістан – мій біль, моя пекуча пам’ять», який  підготували класний керівник Громко Юрій Петрович та майстер виробничого навчання Лашта Віктор Євгенович . Над декоративним оформленням сцени працювала керівник гуртка «Умілі руки» Мулек М.В.

  Ведучі  зібрання Д’яченко Ольга ( гр. № 7) та Марусик Валентин   ( гр... № 11) розповіли присутнім багато історичних подій  про жахливі сторінки тієї страшної Афганської війни.

  Квітами вітали  учні запрошених учасників війни в Афганістані  Тофана Миколу Івановича, Стасюка  Миколу Васильовича, Лашту Віктора Євгеновича та Стецюка Василя Арсентійовича.

  Від їх імені спілки ветерані – афганців виступив голова районної Ради воїнів Афганців Стецюк В.А., який  з особливим болем у спогадах, повідав присутнім про  ті страшні роки війни та  реальне сьогодення. Від імені Всеукраїнської спілки ветеранів Афганістану він вручив заслужену нагороду медаль «Честь. Мужність. Пам’ять.» майстру виробничого навчання училища Лашті В.Є., який і сьогодні  здійснює велику роботу по патріотичному вихованню учнів , часто буває на Сході України та військових шпиталях з гуманітарною допомогою для військово-службовців, є  активним учасником  «Заставнівської волонтерської сотні».

  Поетичні рядки виховного заходу перепліталися з демонструванням відеороликів «Війна в Афганістані», «Чорний тюльпан», «Мы уходим». Сльози на очах викликав перегляд сценки – діалогу « матері» та «загиблого в Афганістані сина» у виконанні Д’яченко Ольги, Безкоровайного Олександра та Кантиміра Миколи та звучання пісні « Над землею тумани» у виконанні Тимофійчук Христини ( гр... № 17).

  Хвилиною мовчання вшанували присутні загиблих воїнів Афганської війни, серед яких  шість жителів Заставнівського району, і з них троє випускників училища (Іванчак Олександр,   Бабич Тарас, Довбня Михайло), в пам’ять про яких  на приміщенні навчального корпусу встановлено меморіальну дошку з їх іменами.

  На завершення заходу виступив в. о. директора училища Томак В.О., який  висловив подяку  ветеранам  Афганської війни, учасникам заходу за  його підготовку, акцентував увагу присутніх на високій місії кожного свідомого громадянина захищати честь держави.

  Leave a Reply