Спортивно-масова робота

  Організація спортивно-масової роботи
  у ВПУ №24 м. Заставна

  У сучасних умовах важливим завданням педагогів в роботі зміцнення здоров’я, забезпечення рухової активності юнаків і дівчат є прищеплення учням стійкого інтересу до занять фізичними вправами під час уроків і в позаурочний час.
  У ВПУ №24 м. Заставна керівництво фізичним вихованням здійснюється його керівник – Томко Василь Васильович. Він несе відповідальність за стан фізичного виховання фізкультурно-оздоровчої та спортивної роботи в навчальному закладі.
  Колектив викладачів фізичного виховання створює всі необхідні умови для реалізації творчого потенціалу учнів, спрямування їх на духовний і фізичний розвиток, самовдосконалення засобами фізичного виховання та спорту. Педагоги піклуються про стан здоров’я і фізичний розвиток учнів, який забезпечують фізкультурно-оздоровчі заходи, які проводяться у режимі навчального дня. В училищі широко практикується проведення Днів здоров’я і фізичної культури, позаурочних форм роботи: секцій, гуртків, змагань.
  Викладачі фізичного виховання також несуть відповідальність за виконання навчальної програми з предмета, який викладає. Забезпечує об’єктивну самооцінку і самовдосконалення учнів, дотримання санітарно-гігієнічних вимог та вимог техніки безпеки під час проведення урочних та позаурочних форм фізичного виховання.
  Для занять фізичною культурою та спортом училище має: спортивний зал площею 288 км2, дві роздягальні та дві душові кабінки, приміщення для фізкультурно оздоровчих занять з тренажерним обладнанням, майданчик з нестандартним обладнанням 800 км2, кімната зберігання інвентарю для проведення урочних та позаурочних форм роботи. На базі училища діє широкий спектр спортивних гуртків та секції:

  • Волейбол – керівник Любий О.О.
  • Футбол – керівник Дубковець В.М.
  • Настільний теніс – керівник Томко В.В.
  • Гирьовий спорт – керівник Олійник Л.В.
  • Баскетбол – керівник Томко В.В.
  Протягом 2011—2012 навчального року в навчальному закладі проводились спортивно-масові заходи, метою яких було: зміцнення здоров’я, засвоєння високих моральних якостей, потреби до систематичних занять фізичними вправами, готовності до праці і захисту Батьківщини.
  Так, у вересні 2012 року на відкритому спортивному майданчику училища було організовано та проведено спортивне свято до Дня фізкультурника, в якому взяли участь учні І – ІІІ курсів. В програмі свята: біг на короткі і

  довгі дистанції, стрибки в довжину, метання гранати, перетягування линви, підтягування на перекладині. Учасники змагань з піднесеним настроєм виконували вправи та показували хороші результати. Переможцями змагань стали учні 21 групи серед І курсу, Учні 1 групи серед ІІ курсу, учні 16 групи серед ІІІ курсу. В заході взяло участь 329 учнів. Свято було організоване методичною комісією циклу предметів «Фізична культура», «Захист Вітчизни».
  З 1 по20 жовтня 2011 року на футбольному полі спортивного майданчика училища проводились змагання з міні футболу серед учнів І – ІІІ курсів. В напруженій але дружній боротьбі 1 місце вибороли учні 1 групи. Змагання були проведені та організовані керівником гуртка з футболу Дубковцем В.М. У змаганні взяло участь 136 юнаків.

  В училищі започатковано змагання з гирьового спорту на призи пам’яті Юрія Савицького. В них кожного року беруть активну участь не тільки учні нашого навчального закладу а й учні районних шкіл. Традиційними для навчального закладу стало проведення у грудні місяці в спортивному залі училища спортивно-розважального заходу «Козацькі забави», який у цьому році був присвячений 20 – річниці утворення Збройних Сил України. В заході приймало участь 175 юнаків, що змагалися в комбінованій естафеті, підтягуванні на перекладині, перетягуванні линви, гирьовому спорті. Змагання супроводжувались розважальними конкурсами вікторинами, які розвивають інтереси й творчі здібності учнів, розширюють їхні знання і кругозір та інші види корисної діяльності.

  З метою пропаганди здорового способу життя, популяризації ігрових видів спорту викладачами та тренерами училища організований та проводиться в спортивному залі турнір з волейболу серед учнів училища та шкіл району, «Дитяча ліга», в якому приймає участь біля 200 учасників.
  Це унікальний проект в межах одного району, який створив і організував керівник гуртка „Волейбол” Любий О.О.
  Для вирішення спільних і організаційних питань ми склали виконком. Також працює найкраща суддівська колегія в Заставнівському районі, до якої залучаються і учні ВПУ-24.
  Метою створення «Дитячої ліги» з волейболу в Заставнівському районі Чернівецької області на базі ВПУ-24, була ідея зацікавити і залучити учнів училища та загальноосвітніх закладів району до масових і постійних занять фізичною культурою і спортом, зокрема волейболом.
  Змагання «Дитяча ліга» проводиться вже другий сезон поспіль. В першому сезоні 2010—2011р.р. приймало участь 8 юнацьких команд та 6 дівочих команд. Загалом було проведено 55 ігор, в яких взяло участь близько 100 учасників.
  Система розіграшу змагань така, що всі команди грають по коловій системі. Після цього перші чотири команди грають фінальний тур з урахуванням набраних очків.
  Нагородити команди та кращих гравців взяла на себе районна організація ФСТ «Колос».

  Також на базі ВПУ-24 проводяться районні змагання з пляжного волейболу.
  В сезоні 2011—2012 р.р. бере участь 10 юнацьких команд (причому 2 команди з Тернопільської області), та 8 дівочих команд (1 команда з Тернопільської області). Очікується зіграти близько 85 ігор при масовості близько 130 учасників. Поки що тимчасовим лідером змагань у юнаків є команда «Автомобіліст — ВПУ-24 м. Заставна », а у дівчат – «Вікторія» с.Нирків Тернопільської області.
  Планування та організація масових заходів серед дівчат і юнаків училища обговорюються на засіданнях методичної комісії та оргкомітетів склад яких входять викладачі Томко В.В., Маколінець Я.І., Олійник Л.В., Дубковець В.М., Любий О.О... Основними напрямками даної роботи є доцільність організації змагання, знання учнями його умов, регулярне


  проведення його підсумків, залучення учнів до аналізу змагання і підведення підсумків, гласність змагання, наочне оформлення його процесу і результатів, матеріальне і моральне стимулювання учасників.
  Спортсмени училища постійно беруть участь у обласних змаганнях серед ПТНЗ області, як в індивідуальних так і в командних видах спорту, виборюючи переважно призові місця. Протягом минулого року в ході обласних змагань з футболу команда юнаків училища виборола почесне ІІІ місце, з гирьового спорту – ІІІ місце, в змаганнях з волейболу та баскетболу IV- VI місце, а також ІІ місце в ході змагань з міні-футболу.
  Основним завданням для колективу педагогів фізичного виховання було і залишається виховання всебічно розвиненої особистості, яка зростає і фізично, і духовно.