Є професії вічні, як хліб насущний, як рідний кров – це професії будівельник , столяр, зварник. І на підтвердження цих слів у Вищому професійному училищі №24 міста Заставна із 20 лютого 2017року по 3 березня  2017. Декада проходила під девізом «З майстерністю люди не народжуються, але здобутою майстерністю гордяться». Мета проведення декади це підвищення престижу будівельних професій, подальший професійний розвиток учнів, як майбутніх професіоналів майстрів своєї справи та розвиток творчих здібностей учнів, виявлення дарувань. Декада з професій — це один з найважливіших чинників, який стимулює творчу діяльність учнів та педагогічних працівників, сприяє вихованню загальнокультурних цінностей, розвиває пізнавальні здібності учнів, розширює їх світогляд. Вони сприяють підвищенню рівня теоретичних знань і практичної майстерності учнів, виховують відчуття відповідальності за доручену справу. Передусім декада з професій формує особистості як свідомого громадянина України, діяльного патріота, який, вирушаючи у вселюдську вись, достеменно повинен знати звідки він, хто він у рідній стороні, ким виросте, чи буде з добром у серці. Це і є ті найважливіші завдання, на вирішення яких спрямовані заходи декади будівельних професій.

  В ході декади було проведено ряд заходів.

          Відкриття декади відбулося 20 лютого. Калейдоскоп технологічних карт з будівельних професій . Викладачем спеціальних дисциплін  Турецькою Неонілою Вікторівною було предоставлено на загальний огляд технологічних  карти з професії «Штукатур», «Маляр», «Столяр», «Електрогазозварювальник», майстри виробничого навчання Купровська Анна Василівна ознайомила із інструкційно-технологічними картами на санітарно-технічні та електромонтажні роботи, Королик Павло Васильович з інструкційно-технологічними картами з професії «Електрогазозварювальник», Кортко Михайло Степанович з професії «Столяр будівельний».

  Майстер виробничого навчання Лашта Віктор Євгенович 21 лютого  провів відкритий урок на тему  «Зварювання листового металу встик без скосу кромок двобічним швом», на уроці під час проведення вступного інструктажу використовував різні методи це:  «ланцюжок», опитування по карточках, було показано як виконувати зварювання листового металу встик без скосу кромок двобічним швом, яке потім в процесі уроку учні виконували.Особливу увагу звернув на дотримання техніки безпеки та охорони праці при зварюванні.


  22лютого майстер виробничого навчання Купровська Анна Василівна провела пізнавальну годину-конференція «Енергозберігаючі технології, сучасні опоряджувальні матеріали». Ознайомила  з матеріалами фірми Снєжка . Зазначила, що один з основних принципів екологічного будівництва — енергозбереження. Саме тому все більша увага приділяється розробці технологій, які б дозволили максимально знизити втрати енергії в процесі експлуатації будівель. Розповіла, що фарбування стін – це найпростіший і найшвидший спосіб кардинально змінити оформлення інтер’єру, як зробити, щоб фарбування було також необтяжливим для гаманця. Дала  кілька практичних порад, які дозволять значно знизити вартість фарбування.

        Майстер виробничого навчання Королик Павло Васильович 23 лютого  в групі №14  провів  відкритий урок виробничого навчання по темі «Зварювання кутових з'єднань одношаровим швом з листового металу». На уроці майстер використовував фронтально-групову роботу, розповідь, показ прийомів, різні методи навчання: пояснювальний (розповідь, бесіда), практичний (індивідуальна робота майстра з учнями різного рівня успішності), репродуктивний (виконання учнями нових складних прийомів, виконання завдання за технологічною карткою).

           Для ознайомлення з училищем пройшла профорієнтаційна зустріч із девятикласниками та їх класними керівниками Заставнівської школи-гімназії 24 лютого. Увазі учнів було надано перегляд відео кліпу про життя училища,  ознайомлено із професіями, яких навчають тут , гості відвідали всі навчальні майстерні майстерні, а також майстер-клас по влаштуванню стель із гіпсокартону, який проводив майстер виробничого навчання Кортко Михайло Степанович.


  Конкурс презентацій «Це цікаво знати» 27 лютого провела викладач Турецька Н.В., в якому взяли участь учні групи № 14 (електрогазозварники) , та № 6 (робітники комплексного обслуговування та ремонту будинків). Кращі були презентації  Кухлія Тараса (група №14) «Зварювання в космосі та медицині»  і Маліновського Дмитра (гр...№6) «Цікаві будинки»

  1березня відбулося обласне засідання методичної секції  опоряджувальників.  В рамках засідання було  проведено відкритий урок теоретичного навчання  із матеріалознавства  в гр№6 «Робітники комплексного  обслуговування та ремонту  будинків» викладачем Турецькою Н.В. на  тему «Поняття , призначення і властивості гіпокартону ».


  На уроці було використано різні форми і методи роботи з учнями –це і «Мозковий штурм» і «мікрофон»,  робота з робочими зошитами, опорними конспектами,картками-завданнями, вирішувались проблемні питання,писався цифровий диктант.  Урок проходив під епіграфом «Здібність передбачається заздалегідь, але вона повинна стати вмінням» Й.Гете. Група була розбита на три команди «аналітики», «дослідники» і «критики», які впродовж уроку  підтверджували свої назви.

  Цього дня викладачем спецтехнології Турецькою Н.В. проведено  засідання гуртка «Зодчий» у вигляді квест- гри змагання «Професіональний експрес», під час якого учні були розділені на три команди, сворідні вагони , які змагаються між собою у вирішенні навчальних ігрових  завдань. Учні були поділені на три команди, сворідні вагони , які змагалися між собою у вирішенні навчальних ігрових  завдань, панувала непередавана творча атмосфера, так як учні відчували себе розкуто і не вимушено.

  . Таким чином, під час гри виникає  своєрідний тимчасовий творчий колектив, загальний інтелектуальний  потенціал якого значно перевищує потенціал любого окремо взятого  учасника,тому гра  вдосконалення процесів взаємодії учасників.Гра квест складалася з трьох важливих етапів:• отримання завдання;• його виконання;• нагородження На період гри училище перетвориться у велику країну, по якій учні-будівельники пересуваються на поїзді-експресі, вони мандрують від станції до станції і виконують непрості завдання, які для них підготували чергові по станції – викладачі.У грі приймають участь чергові по станціях-викладачі М.С.Василик,викладач укр...мови та літератури ,яка давала учням цікаві професійні завдання загадки;О.М.Ковалик, викладач хімії, давала учням різні проблемні професійні завдання пов’язані з хімією;Л.М.Чокан, викладач географії свої завдання повязала із памятками архітектури різних країн Європи;С.А.Дутчак, викладач іноземної мови свою зупинку назвала «Ремонтною», на якій на німецькій мові домовлялася з учнями про ремонт у своїй квартирі,М.З.Кольба, викладач фізики запитувала учнів про закони фізики, які застосовуються в будівництві

  Для квест гри створено із гуртківців три команди  по чотири чоловіки в кожній. Кожна група побуває на пяти станціях.На кожній станції не більше 10 хвилин. Черговий по станції оцінює роботу по п’ятибальній системі. Перед кожним учнем знаходилася шкатулочка в яку кожен черговий по станції-викладач в кінці   своєї зупинки поставив кольоровий смайлик :  червоний (оцінка «відмінно»), синій (оцінка «добре»), зелена (оцінка  «задовільно»).  Переможцем вийшов гуртківець, учень групи №6 Вітрікус Михайло.

  В цей день проходив майстер клас «Сучасні будівельні матеріали та технології ТМ «Caparol»,  « Feidal», яким керувала Л.Г.Кобилянська, начальник відділу «Декор» товариства «Епіцентр К». Учням і працівникам було представлено способи роботи із новими сучасними матеріалами даних фірм, дана була їм можливість попробувати себе в роботі із матеріалами цих відомих фірм


  Обговорення результатів проведення декади фахової майстерності відбулося 2 березня на засіданні методичної комісії

  Декада професійної майстерності будівельних професій дала змогу донести до кожного учасника навчального процесу цікаві заходи, міцніше та глибше оволодіти відповідними знаннями та вміннями, вдосконалити свої здібності, проявити ерудицію, інтелект, кмітливість й отримати безліч позитивних емоцій.

  Голова методичної комісії                         Н.В.Турецька

  Leave a Reply